Bh. kadetkinje osvojile UEFA razvojni turnir u Zenici

Ženska U-16 reprezentacija Bosne i Hercegovine je u susretu 3. kola UEFA razvojnog turnira, koji se održava u našoj zemlji, ostvarila i treću pobjedu.

Nakon trijumfa protiv Sjeverne Makedonije i Farskih Ostrva, izabranice Ilije Lucića su jučer u Trening centru FS BiH u Zenici slavile protiv Slovenije rezultatom 3:0.

Ajla Građan u 16. minuti odlično šutira sa preko dvadeset metara sa lijeve strane i pogađa mrežu za 1:0. Nina Pupić u 24. minuti odlično prolazi po desnoj strani i šalje loptu u protivnički kazneni prostor, a slovenačka igračica Ajda Zajc nespretno reaguje i skreće loptu u vlastitu mrežu.

Ivona Radošević u 74. minuti s desetak metara lobuje golmanicu Slovenije i postiže treći gol za Bosnu i Hercegovinu.

Po završetku susreta selektor Ilija Lucić je izjavio:

– Možemo biti zadovoljni prikazanim na ovom turniru i zasluženo smo osvojili prvo mjesto. Ova generacija je pokazala da je talentovana. Igračice su tokom čitavog turnira bile na nivou i ozbiljno su pristupale svojim obavezama. Naravno, pred nama je još dosta posla da pripremimo ovu ekipu za naredne kvalifikacije.

U drugom susretu grupe Sjeverna Makedonija i Farska Ostrva su u Doboj – Kaknju odigrali neriješeno 3:3.

Po pravilima UEFA razvojnih turnira pristupilo se izvođenju jedanaesteraca gdje su se bolje snašle Faranke.

BiH je turnir završila s devet bodova ispred Slovenije koja je osvojila šest, Farskih Ostrva (2) i Sjeverne Makedonije (1).