Bh. odbojkaši savladali Srbiju na Evropskom prvenstvu

odbojkasi_u_polufinalu_paraolimpijskih_igara_173012_87312_bigU drugom kolu Europskog prvenstva u sjedećoj odbojci, odbojkaši iz Bosne i Hercegovine savladali su Srbiju i to rezultatom 3:0 u setovima.

Bh. odbojkaši su savladali reprezentaciju Srbije u samo 48 minuta igre. Ostvarili su pobjede u sva tri seta, a rezultati po setovima su bili sljedeći: prvi set 25:9, drugi set 25:7 i treći set 25:8, da bi u konačnici rezultat bio 3:0 u setovima.

Naime, u prvom kolu, Bh. odbojkaši su uvjerljivo savladali reprezentativce Hrvatske i to sa 3:0 u setovima. U drugom kolu uslijedila je još jedna velika pobjeda protiv Srbije, a čini se da izabranici Mirze Hrustemovića jurišaju na titulu prvaka Starog kontinenta u sjedećoj odbojci.

Iduću utakmica Bh. reprezentacija igra sutra protiv drugoplasirane ekipe iz grupe B.