Bh. selekcija u sjedećoj odbojci trijumfalno započela nastup na Paraolimpijskim igrama

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci odlično je započela nastup na Paraolimpijskim igrama u Tokiju, pošto je sa 3:0 u setovima savladala selekciju Egipta.

Bh. odbojkaši su prvi set privueli u svoju korist rezultatom 25:23 nakon 25 minuta igre, a identičan je bio i drugi set. Egipat je osvojio poen manje, ali je druga dionica trajala tri minute više.

U trećem setu je naša selekcija slavila sa sigurnih 25:15, te tako za sat i 14 minuta igre došla do pobjede. Do nje je predvodio Safet Alibašić sa 13 poena, a jedan manje je dodao Mirzet Duran. Na drugoj strani istakao se Hešam Elšvik (Hesham Elshwikh) sa 11 poena.