Bh. skijaš Emir Lokmić zauzeo vrlo dobro 27. mjesto u slalomu

Bh. skijaš Emir Lokmić je nastupio u disciplini slalom na Olimpijskim igrama u Pekingu, te je na kraju zauzeo vrlo dobro 27. mjesto, piše Klix.

Naš skijaš je nakon prve vožnje bio 35., ali je odvezao dobru drugu vožnju i s ukupnim vremenom 1:52.80 plasirao se na 27. mjesto, zaostavši 8.71 sekundu za pobjednikom Clementom Noelom iz Francuske (1:44.09).

Austrijanac Johannes Strolz je bio drugoplasirani i osvojio je serbro (1.44.70 ), dok je aktuelnom svjetskom prvaku u slalomu Norvežaninu Sebastianu Foss-Solevaagu pripala bronza (1:44.79).

Podsjetimo, Lokmić prije nekoliko dana nije uspio završiti nastup u veleslalomu. Iako je svoju prvu vožnju završio s vremenom 1:08.00 i zauzeo vrlo dobro 29. mjesto, teška i zaleđena staza onemogućila ga je da i na kraju ostvari dobar plasman, te je već na startu druge vožnje pao.