BH TELECOM PREMIJER LIGA: Čelik remizirao sa Sarajevom (FOTO)

Na stadionu Bilino Polje danas je u Zenici odigran derbi domaće ekipe NK Čelik i ekipe FK Sarajevo u okviru prvenstvene BH Telecom Premijer lige BiH.

received_10206643918870668

Iako i ovog puta NK Čelik nije imao podršku najvjernijih navijača Robijaša ja južnoj tribini stadiona, podrška nije izostala sa druge strane stadiona, gdje je sjeverna strana bila popunjena sa gostujućim navijačima FK Sarajevo.

received_10206643917950645

Utakmica je tekla u borbenom duhu obe ekipe sve do 21. minuta kada je Selimović iz dobre asistencije zatresao mrežu protivničke ekipe te na taj način doveo Čelik u prednost.

received_10206643916710614

26. minut pokazao je veliku borbenost i inat nogometaša Čelika, te još nekoliko dobrih prilika, međutim rezultat koji je odgovarao ekipi iz Zenice nije se mijenjao.

received_10206643916230602

Do kraja prvog poluvremena nije bilo velikih prilika izuzev jednog slobodnog udarca ekipe Čelika gdje lopta ipak završila na tribinama.

received_10206643915630587

Drugo poluvrijeme započelo oštro s obe strane sve do 51. minute kada je Benko Leon nakon greške nogometaša Čelika izjednačio rezultat na 1:1.

received_10206643914910569

Prekid utakmice nastupio u 54. minuti kada se desio incident na sjevernoj tribini stadiona, gdje su navijači Sarajeva i Čelika došli u bliži sukob te je utakmica morala da se zaustavi. Po završetku incidenta pripadnici policije pokušali su smiriti situaciju te je utakmica u 70. minuti nastavljena, ali opet u velikoj nervozi.