Bh. tim deklasirao Njemačku u sjedećoj odbojci i osvojio Zlatnu ligu nacija

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci odbranila je naslov pobjednika Zlatne lige nacija. U pretposljednjem kolu, naš tim je u velikom derbiju deklasirao Njemačku sa 3:0, čime je osigurao naslov pobjednika.

Prvi set su Zlatni ljiljani riješili u svoju korist sa 25:15, dok su u drugom slavili sa 25:19. Gosti su pružili nešto jači otpor u trećem setu, ali nedovoljno da ugroze našu reprezentaciju.

Osim trijumfa protiv Njemačke, bh. tim je na turniru, koji se igra na Ilidži, bio bolji i od Hrvatske (3:0), Srbije (3:0) te Poljske (3:0).

Posljednji meč Zlatne lige BiH će igrati sutra od 13 sati protiv Ukrajine, ali sada je jasno da će taj meč biti revijalnog karaktera za našu reprezentaciju.