BiH bolja od Rusije, kvalifikacije otvorene pobjedom

Košarkaška reprezentacija BiH je večeras slavila protiv Rusije rezultatom 81:76 u okviru 1. kola grupe E kvalifikacija za SP 2019. u dvorani “Mirza Delibašić”.

Rusi su bolje otvorili susret, te su sve do sredine prve četvrtine vodili zahvaljujući brojnim greškama bh. košarkaša.

Igrači Duška Vujoševića brzo su se konsolidovali te su uzvratili pa potom i poveli ali to vodstvo nisu uspjeli zadržati dok kraja prve četvrtine, koju su Rusi završili u svoju korist 21:20.

U drugoj četvrtini, slična igra kao i u prvoj, mnoštvo grešaka na obje strane. Najveću prednost imali su gosti – šest poena (27:33). Međutim do kraja poluvremena BiH je uspjela protiv favoriziranog protivnika doći do izjednačenja 38:38.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH nakon 20 minuta su Stipanović sa devet i Musa s osam poena, a kod Rusa Fridzon sa devet poena.

Drugo poluvrijeme je donijelo jako dobru košarku sa obje strane, posebno sa bh. strane koja je na momente vodila i sa više od pet poena razlike.

Zbog tehničke greške sedam minuta prije kraja meč, teren je napustio Nemanja Gordić koji je igrao poprilično dobro.

Četiri minute do kraja, reprezentacija BiH je otišla na plus sedam, vodila je rezultatom 69:62.

Rusija je na kraju trojkom Fridzona prišla na četiri poena razlike, ali je Musa imao mirnu ruku i slobodnim bacanjima potvrdio pobjedu BiH.