BiH na poluvremenu gubi od Makedonije

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine gubi od Makedonije s 11:13 nakon prvih 30 minuta meča trećeg kola B-grupe Svjetskog prvenstva u Kataru.

Makedonci su većim dijelom poluvremena imali rezultatsku prednost, koja je već nakon deset minuta iznosila pet golova (1:6).

Uslijedio je period igre koji je u potpunosti pripao bh. igračima. Serijom od 6:0 izabranici selektora Dragana Markovića su u 19. minuti prvi put došli do vodstvo (7:6).

Finiš poluvremena ponovo je pripao makedonskim rukometašima koji prave seriju od 0:3 te dolaze do vodstva od dva, a potom i tri gola. Vražalić je u finišu uspio smanjiti zaostatak BiH.

U reprezentaciji BiH po dva gola postigli su Toromanović, Malinović, Karačić i Vražalić, dok su Makedonce predvodili Mirkulovski i Manaskov sa po tri gola.