Borba za opstanak: Vitez ispao iz elite, Čelik se približio Slobodi

Fudbaleri Čelika savladali su Vitez u posljednjem susretu 26. kola Lige za opstanak.

Zeničani su protutnjali kroz srednju Bosnu, gdje su slavili sa 4:0 i tako nastavili grčevitu borbu za opstanak u elitnom razredu bh. fudbala.

Čelik je ostao na 11. poziciji, ali je smanjio zaostatak za desetoplasiranom Slobodom i sada “kasni samo” šest bodova, što se čini nadoknadivim do kraja sezone.

Mrežu Viteza načeo je Stevo Nikolić u 16. minuti, a čini se da je napadač Čelika bio nedozvoljenoj poziciji u trenutku kada je Ognjen Đelmić šutirao prema golu Viteza. No, pomoćni sudija Dženan Milić nije se oglasio, Nikolić je zatresao mrežu, a glavni sudija Adis Mulahasanović pokazao je na centar.

Gosti su prednost udvostručili u 45. minuti kada je Nemanja Anđušić iskoristio grešku Marka Jevtića i pogodio za 0:2. Sve dileme oko pobjednika otklonjene su u 52. minuti, kada je pogodio Okoli Pascal Onyedika nakon sjajne akcije Steve Nikolića.

Konačnih 0:4 postavio je Nikolić golom u 91. minuti na asistenciju rezerviste Jurine.

Ovim porazom Vitez je ostao i bez teoretskih šansi da izbori ostanak u bh. eliti, jer desetopalsirana Sloboda ima 19 bodova prednosti, a “u igri” je još 18 bodova.