Borussia na krilima maestralnog Haalanda srušila Union Berlin

Nogometaši Borussije su pobijedili Union Berlin rezultatom 4:2 u petom kolu njemačke Bundeslige.

Borussia je povela u 10. minuti kada je eurogol postigao Raphael Guerreiro, a samo 14 minuta kasnije Erling Haaland je sjajno pogodio glavom na asistenciju Thomasa Meuniera.

U 52. minuti Marvin Friedrich je postigao autogol i Borussia je povela sa 3:0, te se činilo da će mirno privesti utakmicu kraju. No, Max Kruse u 57. iz penala, te Andreas Voglsammer u 81. minuti su smanjili na 3:2 i činilo se da nas očekuje veoma neizvjesna završnica.

Da se to ne desi pobrinuo se maestralni Haaland u 83. minuti. Mats Hummels je poslao dugu loptu, a Haaland se čudesno snašao i iz veoma teške pozicije lobovao golmana Andreasa Luthea za konačnih 4:2.

Haalandu je to bio peti pogodak u četvrtom nastupu u Bundesligi ove sezone.