Bosne slavile: Visočka bolja od Krivaje, sarajevska deklasirala Zrinjski

Završena su dva meča drugog kola rukometne Premijer lige iH, a pobjede su slavile dvije Bosna, sarajevska i visočka…

Visočani su u derbiju konkurenata za opstanak na svom terenu savladali Krivaju sa 36:29. Predvođeni Lončarom (devet golova)i Sirčom na golu Visočani su ostvarili sigurnu pobjeu, ali su meč prelomili tek u 45. minuti kada su prvi put poveli sa četiri razlike. Na poluvremenu Bosna je vodila sa 15:13.

Pomenuti Lončar sa dveet golova je bio najefikasniji u redovima domaćih, dok je Mimić dodao šest golova. Enes Sirčo je sakupio 12 odbrana. Kod gostiju Ferid Avdić je postigao deste golova.

Sarajevska Bosna u Mostaru nije imala problema sa Zrinjskim pa su Studenti slavili sa 40:22, a na polubvremnu je bilo 15:8 u korist Bosne.