BRAVO MIRZA: Bašić u finalu kvalifikacija US Opena!

Bašić je slavio nakon sat i 43 minuta igre rezultatom 7:6, 6:2, a velika borba viđena je u prvom setu koji je ujedno i prelomio meč na stranu bh. tenisera.

Bašić je meč otvorio sa dva napravljena brejka i vodstvom od 3:0, ali je onda uslijedio pad koji je Gomez iskoristio da veže tri uzastopna gema i poravna na 3:3.

Bašić tada stiže do novog brejka, ali ga ne uspijeva potvrditi, te Gomez poravnava na 4:4. U završnici seta, tačnije 11. gemu Bašić ponovo oduzima servis Gomezu, ali ne uspijeva odservirati za set, te ekvadorski teniser ribrejkom uspjeva osigurati tiebreak.

U njemu je viđena velika borba, a Gomez je imao dvije set lopte koje je Bašić spasio prije nego je iskoristio svoju prvu, dobio tiebreak sa 9:7 i poveo 1:0 u setovima.

Dobijeni set dao je krila bh. teniseru koji je mnogo rasterećenije igrao u drugom, te sa dva napravljena brejka dobio ga sa 6:2 i plasirao se u finale kvalifikacija.

Tamo će igrati protiv pobjednika meča Santiago Giraldo – Mischa Zverev.