Bruka i sramota: Mjesecima nisu dobili plaće, ovako se revanširali klubu

Fudbaleri Anorthosisa iz Famaguste plasirali su se u polufinale Kupa Kipra, nakon što su u revanšu savladao APOEL sa 1:0.

Prvi susret završen je pobjedom APOEL-a (2:1), a Anorthosisu je za plasman dalje bila dovoljna minimalna pobjeda bez primljenog gola.

No, rezultat je u drugom planu zbog onoga što se događalo na terenu.

Gosti su susret završili sa sedam igrača na terenu, jer su četverica dobili crvene kartone.

Prvi je isključen Leo Natel u 6. minuti, a pola sata kasnije drugi žuti, odnosno crveni dobio je Danilo.

Domaći su u 43. minuti postigli vodeći, a ispostavit će se i jedini gol na utakmici.

Još dva crvena kartona vidjeli smo u drugom poluvremenu. Prvo je “pod tuš morao” Viniciusu 68, a potom i Lucas u 73. minuti.

Kako pišu kiparski mediji igrači APOEL-a odlučili su da dobiju crvene kartone jer mjesecima nisu dobili plaće i na ovaj način su iskazali nezadovoljstvo radom uprave, te se “revanširati” klubu koji je nedaka igra grupnu fazu Lige prvaka.

OVDJE možete pogledati šta se događalo na meču Anorthosis – APEOL – 1:0.