Čelik bolji od Turbine

Košarkaši Čelika večeras su u Areni Husejin Smajlović u okviru 5. kola A1 lige pobjedili Turbinu iz Jablanice sa 87:71.

Gosti su bolje otvorili susret i zahvaljujući velikom broju tehničkih grešaka domaćih košarkaša, prvu četvrtinu riješili su u svoju korist sa 13:26. I u drugoj četvrtini dominirala je gostujuća ekipa.

Na veliki odmor otišli su sa 34:39. Nakon četiri minuta igre, u trećoj dionici, Čelik je poenima Podojka prvi put došao u prednost sa 44:43. Odmah zatim, Avdibegović je trojkom povisio na 47:43, što je nagovijestilo preokret u igri. Treću dionicu Čelik je završio sa plus 5 poena, 60:55.

U posljednjih deset minuta igre trener Armel Mujaković pružio je priliku svim igračima sa klupe. Uspjeli su zadržati prednost i na kraju slaviti sa 87:71.

Kod Čelika najefikasniji je bio Avdibegović sa 22 poena, Keso je ubacio 17, a Gak 12 koševa. Kod gostiju Čališ je postigao 21 poen, a Galešić 14 koševa. U narednom, 6. kolu A1 lige, Čelik putuje u goste ekipi Radničkog.