Čelik golom u posljednjim sekundama savladao rivala Slobodu za ludnicu u Zenici

Nogometaši Čelika savladali su Slobodu rezultatom 1:0 u derbiju 11. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine. Ovaj derbi navikli smo gledati u eliti našeg nogometa, no sada su se sastali u nižem rangu.

Zeničani i Tuzlaci žele što prije nazad u Premijer ligu BiH, no to je moguće za maksimalno jednu ekipu u ovoj sezoni. Današnji derbi odigran je pred oko 2.500 navijača na Bilinom Polju.

Sloboda je nešto više prijetila u prvom poluvremenu utakmice, ali je najbolju šansu imao Čelik. Anes Mašić je sredinom prvog poluvremena dobio loptu s desne strane, bio sam pred golom gostiju, ali je njegov udarac odbranio Azir Muminović.

Teški vremenski uvjeti utjecali su da teren bude potpuno natopljen vodom i neuvjetan za igrače oba tima. Tako smo ledali vrlo malo šansi na današnjoj utakmici.

Kada se činilo da nema ni golova, ni šansi do kraja utakmice, Kenan Dervišagić je u posljednjim trenucima mogao pogoditi mrežu Čelika, ali je golman Adi Durmo spasio Zeničane.

Do posljednjih sekundi činilo se da neće biti golova, a onda u posljednjem napadu na utakmici Ali Međuseljac pogađa za veliku pobjedu Čelika.

Ako u Zenici nismo gledali golijadu, jesmo u ostalim utakmicama današnjeg programa, a posebno u duelu Tomislava i BFK Simm Baua koji je završen pobjedom gostiju rezultatom 5:4.

I taj meč odigran je u teškim uvjetima po natopljenom terenu, ali igračima to nije očigledno stvaralo probleme da vidimo pravu golijadu.

Prvi pratitelj Slobode, ekipa Goražda, nije uspjela slaviti protiv Budućnosti i ostala je bez pobjede nakon gola duboko u nadoknadi. Završeno je rezultatom 1:1.

Bratstvo je rezultatom 3:1 slavilo protiv TOŠK-a, dok je Radnik u Hadžićima bio bolji od Zvijezde Gradačac.