Čelik i Radnik podijelili bodove (FOTO)

U okviru susreta 26. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Bilino polje odigrana je utakmica između Čelika i gostujuće ekipe Radnika iz Bijeljine.

Čelik je već od samog početka počeo jako, ofanzivno, te zabilježio mnoštvo prilika, nažalost nerealizovanih. Zbog nepažnje domaćih Radnik preko Kapetana u 14. minuti dolazi do vodstva. Čelik nošen pjesmom vjernih Robijaša nakon pronalaska adekvatne pozicije za šut preko “bunkera” igrača Radnika dolazi do izjednačenja golom Mešanovića u 19. minuti. Igrači Radnika u tom trenutku na zahtjev trenera pojačavaju odbranu. Međutim, svoj gol su branili nekorektno, te zaradili dva žuta kartona, jedan u 22. minuti, a drugi u 29. minuti (Takovac). Čelik kao da se u jednom trenutku opustio, te olako dozvolio igračima Radnika “šetnju” u 16. metara što oni koriste i po drugi put okreću rezultat na svoju stranu. Gol za Radnik postigao jeigrač s brojem četiri, Ristić. Nogometašima Čelika kao da je motiv za gol vodstvo protivnika, pa već nakon samo tri minute preko Saše Kajkuta dolaze do izjednačenja. Pred kraj prvog poluvremena zbog povlačenja za dres igrač Radnika i njihov drugi strijelac dobija žuti karton. Poluvrijeme je završeno rezultatom 2:2.

Drugo poluvrijeme počinje agresivnijom igrom domaćih, te serijom žutih kartona (46. minuti Dedić – Čelik, 47. minut Čosović – Radnik, 65. minut Mešanović – Čelik). Najzanimljiviji detalj drugog dijela susreta jeste drugi žuti karton (crveni) za igrača ekipe Radnika, Ristić, koji je nepažljivo ušao u igrača Čelika, te time oslabio Radnik. Od tog trenutka gosti nisu pokušavali doći do vodstva nego su sve igrače povukli u odbranu. Gotovo pa nemoguće je bilo proći odbranu gostiju, kao i savladati golmana. Čelik se punih pola sata “mučio” ispred gola protivnika, ali nije uspio da ostvari minimalnu prednost i sačuva sve bodove u Zenici. U 90. minuti igrač Radnika, Kojić, dobio je žuti karton, kao i u 96. minuti Saša Kajkut, igrač Čelika.

Može se reći da je ovo vrlo solidna partija Čelika, ali ostaje žal zbog nepostignutog pogotka. Međutim, Čelik u idućem kolu dočekuje Gošk gdje će pokušati da nadjača protivnika. Ne sumnjamo da će i u srijedu, 8. maja u 17 sati, momčad Vlade Jagodića dobiti podršku velikog broja navijača koji će ih nadamo se nostiti do pobjede.