Čelik i Sloboda odigrali 1:1 na Bilinom polju

Prvu priliku na utakmici imali su nogometaši Čelika kada je Dedić, nakon centaršuta Selimovića zakasnio na loptu. Uslijedio je odgovor Slobode u 15. minuti kada Ahmetović odlično prihvata loptu koju je uputio Veselinović i izlazi sam pred Adilovića, ali pogađa stativu. U 18. minuti Sloboda je imala još jednu priliku kada je Ordagić izašao sam pred Adilovića, ali je ovoga puta gol Čelika spasila prečka. Od 26. minute na semaforu je stajalo 0:1. Ordagić je ušao u šesnaesterac, a Kazazić ga nepropisno zaustavlja i sudija pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Mersudin Ahmetović za veliku radost 40-tak navijača iz Tuzle.

Imali su domaći priliku za poravnanje u 40. minuti nakon prodora Karića, ali Dedić ponovo kasni u šesnaestercu i prilika odlazi u nepovrat.

IMG_20151021_7308

U drugom poluvremenu Čelik je imao inicijativu, ali nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti gol Pirića. Tek u 67. minuti Čolić odlično izvodi slobodan udarac, ali lopta odlazi preko gola. U 77. minuti Čolić odlično ubacuje, Efendić loptu zaustavlja rukom, ali po ko zna koji put ove sezone sudije ne sviraju penal za Čelik. U 88. minuti Čelik dolazi do izjednačenja. Korner je izveo Salčinović, a Barać spušta loptu Kojiću koji poravnava rezultat. U 90. minuti Čelik je imao priliku doći do pobjedosnog gola, ali nakon centaršuta Popovića Selimović šutira preko gola.

Od svega prikazanog na Bilinom polju najlošija karika bio je sudija Antoni Bandić koji je osim što je propustio svirati čist jedanaesterac za Čelik donio niz loših odluka koje su bacile crnu mrlju na današnju utakmicu.