Čelik konačno proigrao i upisao pobjedu

Fudbaleri Čelika danas su u pripremnoj utakmici u turskoj Antaliji savladali makedonski Shkupi sa 2:0.

Zeničani su danas odigrali i treći pripremni meč u Antaliji, a protivnik im je bio Shkupi. Nakon poraza u prošlom meču od njemačkog niželigaša Wattenscheida (3:0), Čelik je danas odigrao veoma dobar meč i na kraju je zasluženo upisao pobjedu.

Za razliku od prošlog susreta u kojem Čelik zaista nije dobro izgledao kada je Slaven Musa testirao potencijalna pojačanja, ovu utakmicu je odigrala ekipa koja bi Zeničanima trebala osigurati opstanak u Premijer ligi BiH.

Čelik je veoma dobro otvorio susret, a prvu šansu imao je Đelmić u 18. minuti, ali je šutirao pored gola. Ipak, nekoliko minuta kasnije bh. tim je poveo sa 1:0 kada je sa bijele tačke siguran bio Šišić.

U drugom poluvremenu većinom se igralo na sredini terena, no Čelik je u samom finišu meča uspio da udvostruči svoju prednost. Nakon odličnog ubačaja sa desne strane u kaznenom prostoru protivničkog tima najviši je bio Stevo Nikolić koji je postavio konačnih 2:0.

Zanimljivo da je ovu utakmicu pratio i vlasnik Čelika, Aydin Olgun, koji je također vlasnik i Shkupija. Sigurno da je to bio motiv više za igrače obje ekipe da se dokažu.