Čelik na krilima Opačka do pobjede

Autor: Kenan Jašarević za 072info

O.K.K. Čelik je u okviru 8. kola košarkaškog Prvenstva BiH – Liga 12 na svom terenu, u Gradskoj areni, savladao Široki Brijeg rezultatom 91:82. Nakon sramnnog poraza u Mrkonjić Gradu, košarkaši Čelika su borbenom igrom i zalaganjem svih 40. minuta ostvarili zasluženu pobjedu.

Čelik je bolje otvorio utakmicu i u 6. minuti utakmice imali su najveću prednost 16:2. Slijedi pad koncentracije igrača Čelika što su Širokobriježani iskoristili i serijom od 11:0 stižu na minus 3. Do kraja prve četvrtine Čelik je konsolidovo redove i prvu četvrtinu dobivaju 21:15. Druga četvrtina se igralo “koš za koš”, a Čelik na odmor odlazi sa prednošću od pet poena, rezultat je glasio 40:35.

Drugo poluvrijeme Čelik je bolje otvorio a pored raspoloženog Opačka, gostujuću mrežu počeli su “rešetati” Avdibegović i Dedić. Na kraju treće četvrtine rezultat je glasio 65:56. U posljednju dionicu Široki Brijeg ulazi bolje, a četiri minute do kraja utakmice stiže na minus tri poena. Sljedeći napad Dedić tricom povećava prednost na šest razlike, a dva minuta pred kraj utakmice rezultat je glasio 78:71. U posljednja dva minuta košarkaši zeničkog kluba su odigrali sigurnije i ostvarili zasluženu pobjedu.

Najefikasniji igrač Čelika bio je Opačak sa 30 poena, a pratili su ga Avdibegović sa 19 i Mikić sa 18 poena. Kod gostiju najraspoloženiji su bili Katić i Novačić sa po 23 poena.

Čelik se nakon 8. kola nalazi na osmom mjestu, a Široki Brijeg je trenutno četvrti na tabeli. Čelik naredno kolo gostuje u Sarajevu ekipi Spars-a, dok Široki na svom terenu dočekuje K.K. Građanski.