Čelik napokon ostvario pobjedu (FOTO)

U susretu drugog kola lige za opstanak Čelik je minimalno savladao Vitez sa 1:0. Strijelac odlučujeg pogotka bio je Haris Dilaver u 31.minuti susreta.

Početak susreta proveo je u odmjeravanju snaga sa obje strane. Prvu priliku na susretu imao je Čelik preko Harisa Heće čiji šut sa ivice kaznenog brani Nwolokor. Dobru priliku za Čelik u 21.minuti propusta i Aldin Šišić koji glavom šutira pravo u dobro postavljenog golmana Viteza. Šišić je i u 28.minuti pokušao no ovaj put njegov šut odlazi pored lijeve stative. Dobru igru nogometaši Čelika krunisali su golom u 31.minuti. Odličnu akciju odigrali su Salčinović i Karić, ovaj drugi šalje loptu u kazneni prostor a na pravom mjestu bio je Dilaver koji pogađa za 1:0 i veliko slavlje na tribinama. Čelik je i nakon datog gola imao blagu prednost, ipak se na odmor otišlo sa 1:0.

U drugom poluvremenu Čelik se više bazirao na čuvanje rezultata. Najbolju priliku propustio je Fenan Salčinović u 63.minuti kada slabo šutira a u nastavku akcije ni Karić nije bio ništa bolji. Do kraja susreta gosti su pokušavali da dođu do pogotka ali odbrana Čelika je bila na visini zadatka danas koja nije dopustila ni jedan izravan šut prema golmanu Dujkoviću. Čelik je tako u trećem međusobnom ogledu ove sezone napokon stigao do trijumfa nad Vitezom.

Čelik se i dalje nalazi na pretposljednjem mjestu samo sad sa pet bodova manje od Metalleghe-BSI koje je danas poraženo u Sarajevo od Olimpika.

NK Čelik: Dujković, Jusić, Regoje, Bureković, Sadiković, Pezer, Hećo, Šišić, Salčinović, Dilaver, Karić

NK Vitez: Nwolokor, Rašić, Livaja, Muminović, Vrhovac, Selimović, Đerić, Barišić, Sadiković, Kapetan, Hodžurda