Čelik nastavio negativan niz, Krupa odnosi tri boda sa Bilinog polja

U okviru 16.kola Nogometne BH Telecom Premijer lige BiH, Čelik je na Bilinom polju dočekao Krupu sa Vrbasa i doživio novi poraz. Gosti su sa 2:0 savladale danas prosječnu ekipu Čelika.

Početak utakmice pripao je domaćinu no prvi su zaprijetili gosti. U 9. minuti Milanović je pokušao iznenaditi Markovića šutem u bliži ugao, ali brani golman Čelika. Nedugo zatim nakon kornera Krupe velika gužva ispred gola Čelika, no nije došlo do promjene rezultata.

Bolju igru Krupa je krunisala golom u 23. minuti. Odličnu dubinsku loptu Milanovića sjajno prima Koljić koji bježi odbrani Čelika i matira golmana Markovića. Deset minuta kasnije sličan scenarij kao kod prvog gola. Ovaj put Milanović koristi dubinsku loptu, bježi stoperima Čelika i povećava prednost na 2:0.

Do kraja poluvremena po dvije prilike na obje strane. Krupa je zaprijetila u 38. i 40. minuti preko Milanovića i Marjanovića. Čelik je pokušao preko Mehića u 42. minuti koji slabo šutira. Najbolju priliku za Čelik u posljednjih trenucima prvog poluvremenu imao je Duvnjak koji je iz dobre pozicije loše šutirao te se otišlo na pauzu uz dva gola prednosti za goste.

Početkom drugog poluvremena Čelik je krenuo ofanzivnije. U 51. minuti rezervista Čemalović uposlio je Šišića koji pogađa prečku. Tri minute kasnije Marjanović je mogao završiti posao za Krupu, ali ipak po sreću domaćih loše je šutirao.

U 64. minuti loše istrčavanje golmana domaćih ne koristi Marjanović čiji šut odlazi pored gola. Slijedio je period u kojoj je Čelik imao više od igre, no nije bilo završnog udarca na gol gostiju. U 83. minuti gosti ponovo ozbiljnije prijete. Rezervista Barić je imao odličnu priliku, ali njegov šut brani Marković.

Do kraja utakmice nije bilo ozbiljnijih prilika, a utakmica je završila rezultatom 2:0 za goste. Čeliku je ovo četvrti poraz u nizu dok su gosti ovom pobjedom učvrstili peto mjesto na tabeli s 29 bodova koliko ima i Sarajevo s utakmicom manje.

ČELIK: Marković, Jurković, Duvnjak, Popović, Kadrić, Mehić, Šabanović, Šišić, Kazazić, Duraković, Mahmutović

KRUPA: Fejzić, Maksimović, Makitan, Koljić, Dujaković, Milutinović, Vukotić, Nikodijević, Aleksić, Milanović, Marjanović