ČELIK ODRŽAO OBEĆANJE: Visoka pobjeda kao rođendanski poklon Robijašima (FOTO)

IMG_4702

Nogometaši Čelika danas su ostvarili tek četvrtu ali veoma visoku i simboličnu pobjedu nad ekipom Mladosti iz Velike Obarske. Ova pobjeda naročito je simoblična budući da se danas na stadionu Bilino Polje proslavilo 25. godina postojanja navijačke skupine ‘Robijaša’, a kojima većeg i boljeg poklona od ove pobjede nije moglo biti.

Prije početka utakmice direktor NK Čelik, Alija Porča, uručio je tortu predstavnicima navijačke skupine ‘Robijaši’. Na samom početku utakmice izabranici Nizaha Hukića pokazali su agresivnu igru usredočenu ka golu Mladosti. Terenska inicijativa rezultirala je u 33. minuti kada Simić ubacuje loptu iz kornera, a stoper Jusić pogađa mrežu za 1:0. Iako su domaći nogometaši zabilježili još prilika, mreža gostojućih nije se zatresla tako se na odmor otišlo pri rezultatu 1:0.

Valja pomenuti i sjajnu koreografiju domaćih navijača koji su na taj način obilježili svoj rođendan.

Drugo poluvrijeme otvoreno je na najbolji mogući način, već u prvoj minuti nastavka domaći nogometaši povećavaju vodstvo na 2:0. Bajraktarević ubacuje u šesnaesterac, Kajkut kasni na jednu loptu, ali je Dedić sve to pratio i sa loptom uklizao u gol za veliko slavlje na tribinama. Dominacija Čelika nije prestajala, konstantni napadi na mrežu gostujuće ekipe, prilika za prilkom, a 62. minuta prožeta je neviđenom akcijom. Naime, sjajno kombinovanje Dedića i Mešanovića, lopta na kraju dolazi do omiljenog nogometaša domaćih navijača, Saše Kajkuta, koji pogađa mrežu Tripića za ubjedljivo vodstvo od 3:0.

Golijada se nije zaustavila, već u 87. minuti susreta rezervista Armin Duvnjak također se upisuje u listu strijelaca i povećava rezultat na 4:0, postigavši gol sa vrha šesnaesterca nakon duplog pasa sa Kajkutom. Na samom kraju susreta zabilježen je još jedan gol, i to gostujuće ekipe, Komarčević je na asistenciju Kostića pogodio mrežu Čelika i tako postavio konačan rezultat 4:1.

Kako je to izgledalo na stadionu Bilino Polje, pogledajte u fotogaleriji Benjamina Hazića.