Čelik osvojio 22.memorijalni turnir “Galib Mujičić”

Čelik ne osvojio 22.memorijalni turnir “Galib Mujičić” pobjedivši u finalnoj utakmici kakanjski Rudar. U borbi za treće mjesto Mladost DK sa 2:0 je savladala domaćine turnire FK Vitez.

Prvu priliku na utakmicu u 2.minuti imao je Rudar preko Kobilice koji sa ivice kaznenog prostora šutira preko gola. Čelik je uzvratio u 6.minuti kada Kadrić pokušava no šutira pored gola.

U 10.minuti veliku priliku za Rudar propušta Čehajić. Nakon odlične akcije na sredini terena Čehajić sam izlazi ispred Markovića no rezultat se nije mijenjao. Par trenuta kasnije Čelik prijeti preko Kuadia, njegov šut završava u rukama Čelebića. U 25.minuti Šišić odlično proigraje Kuadia, koji izlazi sam pred golmana ali šutira visoko preko gola.

Čelik dolazi do vodstva u 42.minuti preko Aldina Šišića. Odličnu solo akciju je krunisao sa još ljepšim golom. Samo minut kasnije Čelik poveća prednost. Udovčić je poslao odličnu dubinsku loptu prema Kuadiu kojem nije teško da matira Čelebića. Sa ovim rezultatom se otišlo na pauzu.

Čelik je imao prvi priliku u drugom poluvremenu preko agilnog Kuadia, ipak rezultat se nije mijenjao. U 60.minuti Kuadio je pokušao i iz slobodnog udarca no njegov pokušaj odlazi preko gola. Do kraja utakmice nije bilo ozbiljnijih prilika.