Čelik osvojio prvi gostujući bod u ovoj sezoni

U Banjoj Luci, Borac i Čelik su podijelili bodove u prvom kolu Lige za ostanak odigravši 0:0.

Prvih pola sata meča donijelo je veoma lošu igru sa obje strane. Prva prava prilika zabilježena je u 35. minuti. Žeravica je šutirao, no lopta odlazi malo iznad gola Čelika.

Do kraja poluvremena još dvije poluprilike na obje strane, no završeno je 0:0. Prvo poluvrijeme današnje utakmice u Banjoj Luci može se svrstati u jedno od najlošijih ove sezone u PLBiH.

Nastavak duela donosi sličnu igru na terenu. Vrijedna pažnje bila je prilika za Okolija u 60, minuti, ali bez većih problema za gol Borca. Anđušić je u 72. minuti lijepo šutirao, ali golman Savatović zaustavlja njegov udarac.

Do kraja bez većih uzbuđenja i duel starih rivala u Banjoj Luci okončan je rezultatom 0:0.

Borac: Savatović, Bunić, Lučić, Ojdanić, Karić, Kunić, Radulović, Žeravica, Danilović, Janičić, Veselinović

Čelik: Dujković, Šantić, Pandža, Livančić, Karamatić, Kadrić, Anđušić, Mehić, Šišić, Nikolić, Onyedika