Čelik pobjedom nad Unisom proslavio titulu prvaka Druge lige FBiH, grupa “Centar”

U posljednjoj utakmici prvenstva ove sezone u Drugoj ligi FBiH, grupa “Centar” šampioni ekipa Čelika dočekala je u svečanom ambijentu ekipu Unisa iz Vogošće. Iako je rezultat ove utakmice bio u drugom planu, crno-crveni su slavili pobjedu rezultatom 2:0 i tako trijumfalno okončali sezonu u kojoj su srušili mnoge rekorde u ovoj ligi.

Prije početka utakmice gospodski potez gostiju, špalir i veliki aplauz igrača i stručnog štaba Unisa za igrače i stručni štab ovosezonskog prvaka Druge lige FBiH, grupa “Centar”.
Pred oko 1.500 gledatelja danas na Bilinom polju Čelik je izašao u najjačem sastavu, kako bi stručni štab isprobao neke varijante pred doigravanje za ulazak u 1.ligu FBiH, koje se igra naredne sedmice, a protivnik Zeničanima bit će ekipa Klisa.

Od početka utakmice u Zenici ofanziva domaćina, a do gola izabranici Armina Duvnjaka dolaze u 9.minuti, sjajan centaršut Sivca s desne strane, lijep trzaj i pogodak glavom prvog strijelca Čelika ove sezone Mirsada Šijerkića za vodstvo Čelika 1:0. Inače, Šijerkić je danas dobio prinovu u porodici, njegova supruga rodila je kćerkicu Eminu, a pogodak koji je postigao danas začinio je sigurno jedan prelijep dan u njegovom životu.
Ekipa Unisa koju s klupe predvodi Nermin Jamak, koji je u dva navrata nosio dres Čelika, pokazala se danas kao ekipa koja želi igrati nogomet, bez nabijanja i sa mnogo lijepih poteza. Prvo poluvrijeme je okončano vodstvom Čelika 1:0, iako su Zeničani imali još nekoliko lijepih prilika za postizanje gola, ali odličan na golu danas je bio Ibro Hodžić.

Na početku drugog poluvremena, domaći trener izvršio je nekoliko izmjena, kako bi sačuvao određene igrače za utakmicu u srijedu u Konjicu protiv Klisa. U 55.minuti gosti su imali najbolju šansu, kada je Đukić Radoš izašao sam ispred golmana Čelika, ali je puno oklijevao s udarcem, te je loptu na kraju u korner izbio Vardo spasivši gol domaće ekipe. Kada gosti nisu postigli gol, onda su to domaći znali kazniti u 58.minuti, nakon kornera lopta se na 16 metara odbila na mladog Međuseljca koji iz voleja postiže eurogol za vodstvo Čelika rezultatom 2:0. U 73.minuti jedanaesterac za Čelik, nakon što je srušen Emir Karalić. Loptu na bijelu tačku naštimao je junior Bakir Bašić, ali njegov udarac sjajno je odbranio Ibro Hodžić. Do kraja utakmice nije bilo promjena, te je Čelik slavio pobjedu konačnim rezultatom 2:0.

Pehar i medalje na kraju utakmice za prvaka Druge lige FBiH, grupa “Centar” uručili su ispred Nogometnog saveza FBiH, te Kantona Sarajevo, koji su vodili ligu ove sezone Hamdo Frljak, Mirza Trbonja i Emir Alečković. Nakon podignutog pehara i sa medaljama oko vrata igrači Čelika su ovaj uspjeh proslavili sa svojim navijačima uz poruku da se borba nastavlja već u srijedu, kada se igra prva utakmica doigravanja za ulazak u 1.ligu FBiH, a Čelik će gostivati ekipi Klis ana stadionu u Konjicu.

Čelik je sezonu u Drugoj ligi FBiH, grupa “Centar” okončao na prvoj poziciji sa rekordnih 81 bodom uz gol razliku 90 postignutih i samo 12 primljenih golova. Ekipa Unisa nakon nešto lošijih igara u prvom dijelu sezone u drugom dijelu odigrali su veoma dobro, te su sezonu okončali u sredini tabele, odnosno na osmoj poziciji sa 38 bodova.