Čelik pobjedom okončao jesenji dio prvenstva, Zvijezda pala na Bilinom polju

Nogometaši Čelika pobijedili su na stadionu Bilino polje u zaostaloj utakmici 15. kola Prve lige FBiH ekipu Zvijezde rezultatom 3:1 te su tako jesenji dio tabele okončali na osmom mjestu.

Ekipa iz Zenice je u vodstvo stigla u devetoj minuti golom Šarića. Ujedno je 1:0 bio i rezultat prvog poluvremena.

Tabaković je u četvrtoj minuti nastavka udvostručio prednost, a u 72. minuti Mikić je smanjio zaostatak.

Ipak, samo osam minuta kasnije Žuna rješava pitanje pobjednika i postavlja konačnih 3:1 za Čelik.

Zenički klub je tako jesenji dio prvenstva okončao na osmom mjestu s 21 osvojenim bodom, dok je Zvijezda na 12. poziciji sa šest bodova manje.

U prvoj utakmici proljetnog dijela sezone Čelik će ugostiti Stupčanicu, dok će Zvijezda gostovati Tomislavu.