Čelik pobjedom protiv Cibalije okončao pripreme pred nastavak sezone

Nogometaši Čelika danas su na Bilinom polju pred oko 2000 gledatelja u generalci pred nastavak prvenstva pobjedili rezultatom 4:2 (3:0) Cibaliju iz Vinkovaca, ekipu koja inače zauzima prvo mjesto u Drugoj Hrvatskoj ligi.

Čelik je vrlo dobro otvorio utakmicu, a već u petoj minuti je poveo sa 1:0. Bajraktarević je prošao po lijevoj strani i sjajno ubacio u peterac, gdje je se između dva stopera gostiju sjajno ubacuje Jasmin Mešanović i rutinski posprema loptu u mrežu.

Izabranici trenera Nizaha Hukića i nakon gola nastavili su s napadima prema golu gostiju, pa su u 11. minuti povećali svoje vodstvo. Pojačanje  crno-crveni Petar Bašić sjajno ubacuje s lijeve strane, a sa tri metra loptu u mrežu posprema Semir Bajraktarević za 2:0 i erupciju navijača na zapadnojstrani stadiona.

Nakon što su primili dva gola, gosti iz Vinkovaca uspostavili su ravnotežu u igri, te stvorili i prvu šansu na utakmici, Mazalović je u 17. minuti sjajno ubacio s desne strane, a Mate Bajić sa sedam metara glavom pogađa prečku Adija Adilovića.

Dok su gosti pokušavali stvoriti priliku i smanjiti vodstvo domaćina, Čelik je postigao još jedan pogodak. Dedić je u solo akciji ušao u šesnaesterac, gdje ga je nepropisno zaustavio Mario Kiš, te je gladni sudija Muamer Bureković opravdano pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Jasmin Mešanović, koji loptu šalje u desnu, a golmana u lijevu stranu. Bio je ovo sedmi gol, Mešanovića u petoj pripremnoj utakmici za Zeničane.

Do kraja poluvremena nije bilo izglednih prilika i na pauzu se otišlo sa ubjedljivim vodstvom domaćina.

Drugo poluvrijeme sjajno su otvorili gosti, te u 51. minuti smanjili vodstvo domaćina na 3:1, bila je to akcija po lijevoj strani Tomislav Milardović sjajno je centrirao, a brži od stopera Čelika bio je gostujući napadač Mate Bajić, koji je sa osam metara posremio loptu u mrežu.

Gosti iz Vinkovaca nastavili su sa dobrom igrom i nakon postizanja prvog gola, da bi nakon što su treneri poslali na teren igrače s klupe za rezervne igrače postigli još jedan pogodak. Rezervista Tomislav Pavličić u 65. minuti sjajno je gurnuo loptu kroz sredinu terena, a strijelac prvog gola Mate Bajić izbjegaje ofsajd zamku domaće odbrane izlazi sam na Adilovića i matira ga za povratak gostiju utakmicu.

Rezervista Fenan Salčinović odlično šutira sa više od 20 metara, ali njegov udarac odlazi malo pored lijeve stative golmana Cibalije. Domaćini se nakon dva gola bude, te u 79.minuti povećavaju vodstvo golom rezerviste Duvnjaka, sjajno ga je nakon prodora po desnoj strani uposlio Mišić, a Duvnjak koji je u igru ušao minutu prije gola, sjajno reaguje i posprema loptu iza leđa rezervnog golmana Cibalije Tomislavaa Vranjića.

Do kraja utakmice nije bilo ozbiljnijih prilika i utakmica je završena zasluženom pobjedom Čelika.

Čelik: Adilović, Mišić, Bureković, Gojković, Jusić, Bajraktarević, Bašić, Dedić, Barać, Simić i Mešanović. Još su igrali:Salčinović, Huseinspahić, Grahovac, Alispahić, Jakupović, Duvnjak, Čović i Jaganjac.

Cibalija: Filipović, Zgrablić, Muženjak, Puljić, Bajić, Ottochian, Kiš, Tokić, Perković, Milardović i Mazalović. Još su igrali:Vranjić, Conjar, Pavličić, Mijoković, Kujundžija, Džoni i Čulić.