Čelik pobjedom protiv Krivaje prišao na bod zaostatka Kolini

Odigrane su tri utakmice 12. kola Druge lige FBiH grupa Centar. Famos je u Hrasnici savladao visočku Bosnu sa 2:1, dok je Čelik u Zavidovićima nadigrao Krivaju sa 3:0.

Fudbaleri visočke Bosne gostovali su danas u Hrasnici kod ekipe Famosa u trenutku kada se između njih, Koline i Čelika vodila velika borba za sami vrh tabele.

Famos je poveo u 15. minutu susreta nakon što je gol postigao Paro, ali je Bosna uspjela da izjednači preko Tarika Hindije. Ipak, veliku pobjedu Famosu i prodor na četvrto mjesto na tabeli donio je Ćatić.

Na nesreću gostiju, gubitak tri boda nije bio sve što ih je zadesilo na ovoj utakmici pošto se povrijedio jedan od najstandardnijih prvotimaca Patrisio te će jedno vrijeme sigurno odsustvovati sa terena.

U sjajnom ritmu nastavio je zenički Čelik koji je danas u Zavidovićima slavio protiv Krivaje sa 3:0. Nakon prvih 45 minuta gosti su imali minimalnu prednost, a gol je postigao Emir Karalić.

U nastavku je Edin Durmiš sa bijele tačke duplirao vođstvo, a konačnih 3:0 postavio je Karalić svojim drugim golom na utakmici. Čelik je ovom pobjedom prišao na samo bod zaostatka ekipi Koline koja svoj meč igra sutra protiv Borca iz Jelaha.

U trećoj utakmici današnjeg dijela programa fudbaleri Moševca su u gostima sa visokih 4:0 savladali Rudar iz Breze koji će, kako stvari stoje, i ove sezone voditi grčevitu bitku za opstanak u drugoligaškom društvu.