Čelik položio u svim kategorijama

RK CELIK

Subota  (29.03.2014.g.) je obilježena kao dan rukometa. Rukometni klub „Čelik“ Zenica je u subotu pobjedio na svim frontovima. U sklopu omladinske lige Zeničko-dobojskog kantona odigrane su tri utakmice u kategoriji juniora, kadeta i predpionira. Sve tri ekipe su, pored dobre igre, zabilježile pobjede nad svojim vršnjacima iz Žepča.

Pobjednički niz u istom danu nastavila je i seniorska ekipa pobjedivši RK „Kozaru“ sa visokih 13 golova razlike.

Ekipa juniora je 33:25 savladala ekipu RK „Žepča“. Kadeti su u dosta neizvjesnoj utakmici pobjedili sa 20:18. A tek formirana ekipa predpionira koja je rukometnu loptu prvi put uzela u ruke prije par mjeseci postiže zavidne rezultate. U utakmici sa malom rajom iz Žepča naši „pjetlići“ su zabilježili pobjedu sa rezultatom 10:8.

Bitan dio priče je to da su igrači juniorskog pogona iznijeli teret pobjede za svoju selekciju a navečer u 20h nastupali za prvi tim. U juniorskoj utakmici Harun Alihodžić je postigao 10 golova, Ajanović Muhamed 6, Almir Rekanović 4 dok je na golu diktirao rezultat svojim odbranama Ajdin Tufekčić. U utakmici protiv Kozare za prvi tim Čelika trojica juniora su odigrali po 15-ak minuta i sva trojica su se upisali u listu strijelaca a naš perspektivni golman je imao dvije odbrane u 5-6 minuta koliko je branio.