Čelik poražen u gostima, Sarajevo kiksalo protiv Mladosti, Vitez iznenadio Široki

NkCelik

Odigrano je šest utakmica sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Iznenađenje je priredila ekipa Mladosti koja je osvojila bod na Koševu protiv Sarajeva, dok je Olimpic kao gost savladao ekipu Rudara rezultatom 0:1.

Ekipa Sarajeva je nakon nekoliko sjajnih utakmica danas na svom terenu „posrnula“ protiv ekipe Mladosti. Utakmica je završena rezultatom 0:0, a gosti su neočekivano osvojili bod na teškom gostovanju na Koševu. Važnu pobjedu ostvario je Olimpic koji je kao gost savladao Rudar sa 0:1, a jedini gol postigao je Rahmanović u 37. minuti utakmice.

Još jedno iznenađenje priredio je Vitez, koji je u Zenici savladao Široki Brijeg sa 2:1. Iako su gosti preko Wagnera u 24. minuti došli do vodstva, Vitez je uspio da preokrene rezultat. Prvo je u 33. minuti Šišić izjednačio, da bi veliko slavlje donio Kapetan u 88. minuti.