Čelik pregazio Čapljinu rezultatom 49:27 (27:13)

RK-CELIKRukometaši Čelika su sinoć pred oko 500 gledaoca pregazili mladu ali taletnovanu ekipu HRK Čalljina. Rezultat je glasio 49:27 (poluvrijeme 27:13). Za igrača ove utakmice je proglašen bek Čelika Milan Ivančev. Mladi osamnaestogodišnji golman Čelika i član juniorske reprezentacije BiH Enes Sirčo za nešto više od jednog poluvremena, uz gromoglasnu i stalnu podršku publike u Gradskoj areni Zenica zabilježio je  čak 17 odbrana. Sudeći prema velikoj podršci od strane gledaoca očito je da je Enes Sirčo postao novi ljubimac zeničke publike.

Izvanredno reprezentativno krilo Čelika Davor Kadić je golgeter utkamice sa 13 postignutih golova, dok je samo jedan manje zabio igrač Čapljine Goran Lasta, koji je uz maladog Mateo Rodija odskakao od ostalih igrača  HRK Čapljine.

Inače, utakmica između prvog i posljednjeg sa tabele Premijer lige BiH bila je lijepa rukometna predstava, sa čak 76  prelijepih golova, gdje su se Davor Kadić i Milan Ivančev potrudili da za rukometne sladokusce naprave što više egzibicija i da ovu utakmicu učine lijepom  za gledaoce na tribinama.

Trener Čelika Zdenko Antović je  u ovoj utakmici značajnu minutažu dao mladim sedamnaestogodišnjacima Amiru Rekanoviću i Harunu Alihodžiću, koji su postigli po dva gola, te Miralemu Dudiću, koji je postigao jedan gol. Ohrabruje i dobra igra beka Mirze Dervenčića nakon još nepotpuno zaliječene  povrede (postigao 6 golova), te krila Milana Duvnjaka sa 6 i Edvina Begovića koji je na poziciji desnog krila u drugom poluvremenu zamijenio Davora Kadića sa 5 postignutih golova.

Sve u svemu, bila je to vrlo korektna, fer i utakmica bez incidenata.

–  Pobjedom nad mladom ekipom Čapljine je očekivana. Zhavaljujem se našoj vjernoj publici  nas je čitavo vrijeme bodrila što me motivisalo da pružim dobru partiju. Mi nemamo vremena za slavlje, jer nas već u narednom kolu čeka  teška utakmica protiv našeg stalnog sportskog rivala i  uvijek neugodne ekipe sa sredine tabele – RK Gračanice. I tu moramo ići na pobjedu ako želimo da zadržimo vrh tabele – izjavio je golman Čelika Enes Sirčo.

Nakon utakmice i najbolji igrač Čapljine Igor Lasta nam je rekao:

–  Čelik definitivno ima najbolju ekipu u Premijer ligi BiH, kad je riječ o prvoj postavi. Međutim, bojim se da sada započinju razne ,,kuhinje” koje su sve drugo, a ne sport. Naime, i kod nas, u svim klubovima ima stranaca iz drugih država, ali prvi put čujem da je nekom zabranjeno igranje rukometa!  Želim Čeliku sve najbolje na putu do titule prvaka države, a naše šanse za opstanak u Premijer ligi su zaista sve manje – kaže Lasta.

UTAKMICA: ČELIK – ČAPLJINA 49:27 (27:13)

Igrano u Gradskoj areni Zenica. Gledalaca oko 500.  Sudije: Obenko Miljković (Bijeljina) i Duško Ristanić (Brčko). Isključenja: Čelik i Čapljina po 6 minuta. Sedmerci: za Čelik 3 (2), a za Čapljinu 2 (1).

RK ČELIK: Dervenčić (6), Martić, Alihodžić (2), Dudić (1), Hurem (1), Mujanović (2), Bego-vić (5), Ivančev (6), Sirčo (17 odbrana), Kadić (13), Starčević (9 odbrana), Begagić (2), Du-vnjak (6), Rekanović (1), Jolović (4), Bašić. Trener: Zdenko Antović.

HRK ČAPLJINA: Kozina, Džeba, Borovina, Dragičević (2), Lasta (12), Zubonja (2), Čubela (1), Kolovrat, Ćosić (3), Rodi (4), Bencun (1), Brkić (2). Trener: Dragan Suton.

Čelik vodi na tabeli Premijer lige BiH sa 42 boda, a u idućem  19. kolu gostuje  RK Gračanica.