Čelik protiv Radnika bez kartoniranog Grahovca: Salčinović od prve minute predvodi Zeničane u važnom meču

Zeničani su u posljednjih pet utakmica ubilježili jednu pobjedu, dok su tri posljednje utakmice bez trijumfa. To im je trenutno dovoljno za osmo mjesto na tabeli, s pet bodova prednosti nad ekipom GOŠK-a, koja se nalazi na poziciji koja naredne sezone vodi u niži rang.

Zeničani su i pored dobre igre i velikog broj izglednih šansi, visoko poraženi u Mostaru, od domaćeg Zrinjskog rezultatom 3:0. U posljednje vrijeme očito je da škripi u odbrani, a posebno napadu crno-crvenih, gdje napadači ne mogu nikako da postignu gol iz izglednih situacija.

Čelik protiv Radnika ima imperativ pobjede, a gosti su trenutno na petoj poziciji s tri boda više od Čelika. Kada je u pitanju igrački kadar za narednu utakmicu, zbog tri žuta kartona meč će propustiti Vladimir Grahovac, ali zato se u ekipu vraća kapiten Fenan Salčinović.

U narednoj utakmici očekuje se nekoliko izmjena u timu, počev od zadnje linije, pa do veznog reda, ali i napada. Čelik na domaćem terenu ne smije dozvoliti da gubi bodove, ako želi da ovu sezonu završi u sredini tabele, što im je svakako i cilj.

Podsjetimo da je u prvom meču u Bijeljini rezultat bio 0:0, iako je meč završen bez golova, bilo je nekoliko izglednih šansi s obje strane. Otvorena utakmica očekuje se i u subotu, a nadamo se da će za razliku od meča u Bijeljini, na Bilinom polju biti i golova.