Čelik remijem prekinuo pobjedonosni niz

U okviru 8. kola Lige za opstanak na Bilinom polju snage su odmjerili Čelik i Metalleghe-BSI. Utakmica je završila nepopularanim rezultatom 0:0.

Čelik je bolje otvorio meč. Već u prvih 10 minuta stvorio je dvije poluprilike. U 12. minuti Salčinović je propustio najbolju priliku u prvom poluvremenu. Karić je odigrao odličnu povratnu loptu na vrhu kaznenog prostora, Salčinović šutira no njegov šut brani golman gostiju Fejzić. Do kraja poluvremena Čelik je bio nešto agilnija ekipa, no, mreže su mirovale.

Između dva poluvremena na teren je istrčao plivački šampion Ismail Zulfić kojeg je gromoglasnim aplauzom pozdravila publika sa tribina Bilinog polja.

Vezani tekst: ROBIJAŠI MU URUČILI ČESTITKU ZA USPJEH Šampion Ismail Zulfić oduševio sve na Bilinom polju

Prvu priliku u drugom poluvremenu imali su gosti koji preko Mirze Kovača prijete u 52. minuti, no, njegov pokušaj odlazi preko gola. U 56. minuti Čelik uzvraća preko Karića, ali njegov pokušaj brani golman gostiju.

U 88. minuti novo uzbuđenje ispred gola Metalleghe-BSI. Jasmin Smriko pokušao je sa ivice kaznenog, ipak zamolo je bio neprecizan. U 90. minuti iz slobodnog udarca pokušava Pezer koji šutira direktno u golmana gostiju. Do krajem utakmice nije bilo većih uzbuđenja.

NK Čelik: Ružić, Regoje, Bureković, Sadiković, Jusić, Pezer, Hećo, Šišić, Salčinović, Dilaver, Karić.

NK Metalleghe-BSI: Fejzić, Benović, Jovanović, Duraković, Zeba, Vidović, Deak, Beganović, Rašić, Sarić, Vidaković.