Čelik remizirao na Bilinom Polju

BilinoPolje

U okviru prvog kola BH Telecom Premijer lige BiH večeras su nogometaši Čelika ugostili ekipu Borca iz Banja Luke. Utkamicu je sa tribina Bilinog Polja pratlo više od 7.000 gledalaca, a valja napomenuti kako su i nogometaši Borca imali podršku sa svojih stotinjak navijača, Lešinara.

Prvo poluvrijeme utakmice obje ekipe nizale su prilike, međutim na pogodak se čekalo sve do 32. minute kada Dedić pogađa gol Avdukića za vodstvo od 1:0 a što je izazvalo veliku euforiju i slavlje na tribinama. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena utakmice dosuđen je jedanaesterac za ekipu Borca koji završava pogotkom Stokića te poravnanjem rezultata. Rezultatom 1:1 nogometaši su otišli na odmor.

U drugom poluvremenu inicijativu su pokazali gosti iz Banja Luke, međutim rezultat se nije mijenjao. Pred sami kraj susreta nešto konkretniji pokazali su se domaći, stvarali su prilike, međutim, ipak se utakmica završila sa podjelom bodova pri konačnom rezultatu 1:1.

NK Čelik: Adi Adilović, Kenan Horić (kapiten), Emir Jusić, Darko Mišić, Dženan Bureković, Semir Bajraktarević (od 89. Stipe Barać), Marko Nestorović (od 56. Marin Popović), Alen Dedić, Jasmin Mešanović, Duško Stajić (od 78. Haris Ribić) i Saša Kajkut. Šef stručnog štaba: Vlado Jagodić

FK Borac: Asmir Avdukić, Aleksandar Radulović, Mladen Žižović, Srđan Grahovac, Nebojša Runić, Joco Stokić (od 70. Stefan Dujaković), Boris Raspudić (kapiten), Ognjen Đelmić (od 80. Siniša Dujaković), Aleksandar Subić, Vladan Grujić (od 90. Perović) i Aleksandar Kondić. Šef stručnog štaba: Dragan Jović