Čelik remizirao, Željo slavio na Piroti, Široki bolji od Veleža

Odigrano je pet utakmica 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Željezničar je u kao gost savladao ekipu Travnika, dok je derbi u Mostaru između Veleža i Širokog Brijega pripao gostima.

Aktuelni prvak Bosne i Hercegovine ekipa Željezničara upisala je danas na gostovanju u Travniku nova tri boda. Iako je domaća ekipa imala vodstvo od 10. minute golom Isakovića, Željo je u samom finišu prvog dijela uspio da preokrene rezultat. Prvo je u 44. minuti na 1:1 izjednačio Urdinov koji je bio precizan sa bijele tačke, da bi samo minutu kasnije Željo poveo sa 1:2 golom mladog napadača Armina Hodžića. Do kraja utakmice obje ekipe su imale nekoliko prilika, ali se rezultat nije mijenjao. Željezničar je sa ova tri boda sada na drugom mjestu sa 32 osvojena boda. dok je Travnik u dnu tablice sa 13 bodova.

Derbi kola igrao se u Mostaru gdje je Velež ugostio ekipu Širokog Brijega. Ipak, slaba igra domaće ekipe nije opravdala epitet derbija. Široki je iz Mostara odnio sva tri boda pobjedom od 0:3. Dva gola za goste postigao je Wagner, dok je jedan dodao Ćorić.