Čelik sa igračem manje pobijedio Široki Brijeg (FOTO)

NK CELIK (1)

U prvom susretu polufinala Kupa BiH, nogometaši Čelika ostvarili su vrijednu pobjedu od 2:0 nad ekipom Širokog Brijega.

Gosti iz Širokog Brijega su od prvog sudijskog zvižduka krenuli ofanzivno. Već u 3. minuti Wagner je pokušao iz slobodnog udarca. Samo dva minuta kasnije Wagner ponovo pokušava volej udarcem, lopta odlazi pored desne stative golmana Čelika, Adija Adilovića. Prvu priliku za Čelik imao je Petar Bašić ali njegov šut brani golman Širokog. U 17. minuti dvije prilike za Čelik. Prvu je imao Mešanović nakon što je sam izašao pred golmana Soldu, u nastavku akcije nakon kornera  Čović je pokušao no njegov šut sa gol linije skida jedan od igrača Širokog Brijega. Samo dva minuta kasnije Čelik ostaje sa igračem manje nakon što je Čović dobio drugi žuti karton, automatski crveni.

Kad se očekivalo da će igrači Širokog Brijega krenuti na opsadu golu Čelika, Čelik je poveo u 27. minuti golom Baraća poslije fantastičnog centaršuta Bajraktarevića. Nakon gola Baraća usljedilo je veliko slavlje na tribina.

Samo 4. minuta kasnije Čelik dolazi do drugog gola. Dubinsku loptu koju je poslao Bašić u mrežu  posprema mladi reprezentativac BiH, Jasmin Mešanović. Do kraja poluvremena nije bilo značajnih dešavanja i sa rezultatom 2:0 se otišlo na odmor.

Početkom drugog poluvremena prvu priliku je imao Čelik, preko Dedića ali njegov šut odlazi pored gola. Na novu priliku se čekalo do 68.minuti kada nakon odlične akcije, Bajraktarević šutira pravo u golmana Širokog Brijega. U 77. minuti Kordić postiže gol za goste, ali zbog ofsajda njegov gol je poništen. Do kraja utakmice gosti su pokušavali da dođu do počasnog gola, ali rezultat se nije mijenjao.

Sastavi:

Čelik: Adilović, Lakičević, Jusić, Mišić, Simić (od 89.minute Duvnjak), Bajraktarević (od 85.minute Jakupović), Barać, Dedić, Bašić, Mešanović

Široki Brijeg: Soldo, Džidić, Barišić, Ćorić, Ivanković, Zakarić (od 75.minute Kordić), Wagner, Marić, Špikić, Plazonić, Ljubić (od 45.minute Peko)

Žuti kartoni: Dedić, Bašić, Mešanović (Čelik), Ivanković (Široki Brijeg)

Crveni karton: Mehmedalija Čović (Čelik)

Sudije:Bjelica Vladimir (glavni)  Haris Baković i Beljo Davor (pomoćni) Peljto Irfan i Šehović Damir (dodatni)