Čelik savladao Olimpik, Dilaver postigao hat-trick

U okviru 9.kola Lige za opstanak Čelik je na stadionu Bilino polje savladao Olimpik sa 4:1. Trostruki strijelac za Čelik bio je Dilaver i Regoje dok je za goste utješni pogodak dao Džugurdić.

Čelik je bolje otvorio meč. Prvu priliku imali su preko Husića u drugom minuti, ipak njegov pokušaj prolazi pored gola. Na novu priliku se čekalo do 15.minute kada pokušava Haris Hećo no i njegov šut odlazi preko gola. Par trenutaka kasnije svoj šut je probao i Salčinović, no stativa je bila saveznik Olimpica.

Domaći nogometaši otpor protivnika slomili su u 28.minuti kada za vodstvo pogađa Bojan Regoje. Slavlje na tribinama se nije ni smirilo a Čelik je uduplao prednost. Ovaj put glavom pogađa Haris Dilaver na asistenciju Mahira Karića. Ista dva igrača bilo su glavni akteri i u 35.minuti. Hećo je odlično proigrao Karića koji nesebično dodaje Dilaveru koji postiže svoj drugi pogodak a treči za Čelik. S tim rezultatom se otišlo na odmor.

Prvu ozbiljnu priliku u drugom dijelu imali su gosti. U 53.minuti Karić je pokušao, no na golu domaćih istakao se Ružić.  U 74.minuti najbolja prilika za Olimpik. Osmanović se našao sam ispred golmana Čelika no pogađa stativu a odbijenu loptu ni Hadžić ne posprema u gol. Čelik preko Brkovića pokušava u 82.minuti a samo minut kasnije Olimpik stiže do pogotka. Priliku jedan na jedan iskorištava rezervista Džugurdić i smanjuje rezultat na 3:1. U posljednjih trenucima Dilaver postiže i svoj treći pogodak za konačnih 4:1.

Čelik je ostvario važnu pobjedu pred posljednje kolo koje nogometaši Čelika igraju protiv Širokog Brijega.