Čelik se prošetao kroz Maglaj

Odigrane su sve utakmice osmog kola Druge lige FBiH grupa Centar. Kolina je u Ustikolini bila sigurna protiv visočke Bosne sa 3:0, a ubjedljiv trijumf upisao je i Čelik na gostovanju Natronu, 4:0.

Derbi osmog kola Druge lige FBiH grupa Centar igrale su dotad dvije vodeće ekipe Kolina iz Ustikoline i visočka Bosna. Domaći su bili bolji na zelenom travnjaku i stigli do pobjede od 3:0 koja ih je izdvojila na prvoj poziciji na tabeli.

Anel Junuzović je doveo domaće u prednost, a u drugom poluvremenu u strijelce su se još upisali Armin Polovina u 60. i Eldar Bašović u 70. minutu sa bijele tačke.

Čelik je danas odigrao sjajnu utakmicu i trijumfovao u Maglaju protiv Natrona sa 4:0. Već u petom minutu Mirsad Šijerkić je glavom pogodio za 1:0, a samo dva minuta kasnije Edin Durmiš je duplirao prednost.

Isti igrač je svojim drugim golom u 23. minutu praktično otklonio sve dileme oko pobjednika, a tačku na i stavio je mladi Ali Međuseljac sjajnim golom u 65. minutu.

Borac je u Jelahu stigao do pobjede protiv Moševca sa 2:0, a strijelci su bili mladi junior Senaid Ahmetović u prvom i Harun Jupić u drugom poluvremenu.

Važnu pobjedu u ovom kolu ostvarila je ekipa Usore koja je na domaćem terenu savladala UNIS iz Vogošće sa 3:1, a najzaslužniji za trijumf bio je Trifković za tri postignuta gola.