Čelik senzacionalno izbacio Sarajevo iz Kupa Bosne i Hercegovine

Nogometaši Čelika senzacionalno su pobijedili Sarajevo i izbacili Bordo tim iz Kupa BiH, a oni su danas u susretu 1/16 finala slavili nakon boljeg izvođenja penala rezultatom 5:4.

Nakon nešto opreznijeg, ali vrlo borbenog početka utakmice s obje strane, prvu šansu bilježimo u 15. minuti kada je Čataković sjajno šutirao s distance, ali je prečka spasila Čelik. Uzvratili su domaći nogometaši preko Durmiša u 21. minuti, no Dizdarević je to odbranio, da bi novu izglednu situaciju vidjeli deset minuta poslije i to pred golom Čelika.

Džafić je ubacio, Mulahusejnović glavom šutirao, no golman Čelika se istakao dobrom odbranom i spasio svoj tim. Nedugo nakon toga, nije bilo spasa za domaći tim.

Čataković se namjestio na lijevu nogu na vrhu kaznenog prostora, a onda fantastičnim udarcem pogodio same rašlje domaćeg gola i Bordo timu donio prednost s kojom su otišli na odmor.

Uspio je Čelik u 48. minuti doći do poravnanja, no svirana je nedozvoljena pozicija, da bi na drugoj strani iz izgledne situacije Mulahusejnović bio neprecizan. Čelik nakon toga pogađa prečku u 51. minuti, nakon čega Mulahusejnović još jednom nije bio precizan i pogodio je stativu u 57. minuti.

Kazna za promašaj napadača Sarajeva uslijedila je odmah na drugoj strani. Tomašević je igrao rukom, sudija pokazuje na bijelu tačku, a siguran realizator bio je Durmiš koji loptu šalje u jednu, čuvara mreže Sarajeva u drugu stranu za erupciju oduševljenja danas odlično ispunjenog Bilinog Polja.

Sarajevo je moglo u 67. minuti doći do novog vodstva, ali je Trako nakon kornera pogodio prečku, a novu šansu bilježimo u 72. minuti kada je Durmiš s lijeve strane šutirao van okvira gola Sarajeva.

Do kraja meča rezultat se nije promijenio, pa je putnik u osminu finala odlučen nakon penala. Tu su se bolje snašli nogometaši Čelika koji su bili precizniji i na kraju ostvarili senzacionalnu pobjedu.