Čelik siguran protiv Radnika

CELIK-RADNIK

Čelik je u 26. kolu BH Telecom Premijer lige BiH na Bilinom polju sa 2:0 savladao Radnik iz Bijeljinje.

Početak susreta prošao je u odmjeravanju snaga obje momčadi. Na prvu priliku se čekalo do 17. minute kada Šodić umalo da pospremi loptu u svoj gol i dovede Čelik u vodstvo. Nakon toga Čelik je krenuo ofanzivnije što im se isplatilo u 34. minuti. Mešanovića je u kaznenom prostoru oborio golman Radnika, Zdravković, a siguran sa bijele tačke bio je Stipe Barać koji dovodi Čelik u vodstvo. Do kraja poluvremena Barać je imao još jednu priliku, ali njegov šut blokira jedan od igrača Radnika i na odmor se odlazi sa minimalnom prednošću domaćina.

Početkom drugog poluvremena Radnik je krenuo nešto ofanzivnije. U 52. minuti Lazović je šutirao, no njegov šut odlazi pored gola Hinovića. Do sljedeće prilike čekalo se do 80. minute kada je Dedić pokušao iz voleja ali njegov pokušaj brani golman Zdravković.  Čelik je bolju igru krunisao golom u 84. minuti kada Fenan Salčinović postiže gol za konačnih 2:0.

ČELIK: Hinović, Huseinspahić, Duvnjak, Bajraktarević, Mešanović, Jusić, Simić, Barać, Bašić, Lakičević, Čović.

RADNIK: Zdravković, Šodić, Maletić, Katanec, Hasanović, Vučić, Krsmanović, Obradović, Lazić, Ostojić, Mašić.