Čelik siguran protiv Viteza: Prva gostujuća pobjeda sezone za povratak nade u opstanak

U posljednjoj utakmici 4. kola Lige za opstanak, Čelik je kao gost savladao Vitez sa visokih 4:0 i tako se vratio u borbu za opstanak u Premijer ligi.

Početak utakmice bio je sjajan za Zeničane, koji su do prednosti stigli već u 16. minuti. Đelmić je šutirao, a odbijena lopta stigla do Nikolića koji je lijepo pogodio za vodstvo Čelika od 1:0.

Vitez je u 21. minuti mogao poravnati rezultat, ali je sjajan udarac Vukoje odsjeo na stativi. Uslijedio je nešto mirniji period utakmice, da bi u 44. minuti Nemanja Anđušić iskoristio veliku grešku Vitezove odbrane i zabio za sigurnih 2:0.

Čelik je pitanje pobjednika riješio u 53. minuti. Nikolić je nakon sjajnog driblinga lijepo uposlio Okolija, a Nigerijac je glavom postigao svoj prvi gol u dresu Čelika.

Do kraja utakmice, Čelik je imao još nekoliko prilika a najbolju je propustio rezervista Jurina koji je u 70. minuti promašio iz izgledne pozicije. Kada se očekivao kraj susreta, Nikolić je zabio svoj drugi gol na utakmici za konačnih 4:0 i to nakon veoma dobrog prodora Jurine.

Čelik, kojem je ovo bila tek prva gostujuća pobjeda u sezoni, sada ima 21 bod i za desetoplasiranom Slobodom zaostaje šest bodova. Vitez je odavno prežaljen na posljednjoj poziciji sa svega osam osvojenih bodova.