Čelik slavio u derbiju protiv Zrinjskog (FOTO)

Danas su nogometaši Čelika odigrali utakmicu dvanaestog kola BH Telecom Premijer lige u sklopu kojeg su ugostili nogometni klub Zrinjski iz Mostara, te u konačnici slavili.

Vrlo dobar početak zabilježio je današnji susret. U prvoj minuti, Zrinjski je zabilježio svoju prvu priliku, te ujedno prvu na utakmici, ali nije bilo opasnosti za gol Čelika niti potrebe da golman Čelika, Nurković interveniše. Od tog trenutka Čelik se ‘probudio’ , te jako dobrom igrom u odbrani zatvorio mogućnost prodora gostiju. U devetoj minuti Čelik je zabilježio jednu ozbiljnu priliku, ali je lopta otišla visoko preko gola. Igrači Čelika su došli jako blizu golu, ali su bili neprecizni.

U 15. minuti nogometaš Čelika, Alen Dedić nakon jako opasnog starta, prvo na loptu, ali i kasnije na igrača bez lopte, dobio je prvi žuti karton na utakmici. Par minuta prije njega Horić je također napravio prekršaj, ali je dobio samo usmenu opomenu.

Glavni sudija meča je u 22. minuti upozorio delegata da se zatraži od oficijelnog spikera da upozori Robijaše, te da fer navijaju. Vrlo dobro znamo da su Robijaši jedna od najorganizovanijih i ujedno najkulturnijih navijačkih skupina na prostoru naše zemlje. Šta je zapelo za uho glavnom sudiji nije nam poznato, ali svakako da se Bilinim Poljem od to trenutka daleko jače čulo „Volim te Čelik“.

U 31. minuti, igrač Zrinjsko je zaradio žuti karton nakon vrlo jakog starta. Međutim, igrači Čelika kao i Jagodić su protestovali što sudija nije pustio prednost, jer samo dva sekunda nakon zvižduka Čelik je postigao gol koji se naravno nije priznao, jer se glavni sudija oglasio već ranije.

U 33. minuti Kajkut je nakon udarca iz ugla napravio najbolju priliku u prvom dijelu susreta, ali na veliku žalost lopta nije ušla u gol, intervenisao je golmana gostiju.

U 38. Minuti Simić je postigao prvi gol na utakmici, te time do ludila doveo Robijaše. Iako su mnogi mislili da neće biti pogotka u prvom dijelu susreta Simić je ipak postigao gol, te obzirom na sve šanse koje je Čelik imao, prednost je definitivno zaslužena.

Golman Zrinjskog je nakon pogotka Simića vrlo oštro reagirao prema svojim igračima, a imao je  i potpuno pravo. Igrači Zrinjskog su samo stajali dok su crveno-crni momci radili brza dodavanja, a na kraju i slavili zbog postignutog gola.

U 43. minuti, igrač Čelika, te strijelac prvog gola, Simić, zaradio je žuti karton. U istoj minuti zabilježena je i najveća opasnost po gol Čelika kada je Stojkić vrlo jakim udarcem prema golu zabilježio prvu ozbiljnu prijetnju za golmana Čelika, Nurkovića. Nurković je bez problema ‘skinuo’ tu loptu. Odmah su gosti izveli korner, te uputili udarac prema golu, ali opet je Nurković bio na visini zadatka.

Semir Bajraktarević je u minuti nadoknade nakon igranja rukom zaradio treći žuti karton u sezoni. Nakon udarca gostiju prema golu i dobre intervencije Nurkovića glavni sudija je označio kraj prvog dijela.

Vlado Jagodić je na poluvremenu izjavio da je ovo očekivano teška utakmica za Čelik, ali da je Čelik bio bolji i jači od Zrinjskog. „Da bi pobjedili Zrinjski moraju se još više pojačati na sredini terena, ali i pažljiviji biti u odbrani“ – istakao je Jagodić.

Odmah na početku drugog dijela Simić je dobio udarac loptom u glavu, te petnaest sekundi nakon toga se nije osjećao dobro, ali svakako da je stisnuo zube i nastavio susret nakon kratke intervencije ljekara.

Pedeseta minuta je zabilježena prodorom Zrinjskog po lijevoj strani, te udarcem na gol, ali opet Nurković interveniše i odlično brani gol Čelika. Ali samo minut nakon te prijetnje, Zrinjski postiže svoj prvi gol, te stiže do pogotka preko Crnova na isti način kao što je postigao Simić. Lopta se ‘podvuka’ ispod Nurkovića, te nažalost ušla u gol.

Deni Simeunović, igrač Zrinjskog s brojem sedam zaradio je crveni karton. Simeunović je zadobio povredu, te je glavni sudija tražio od njega da napusti teren, ali nakon prigovora dobio je crveni karton. Od 53. Minute Zrinjski je imao igrača manje kod rezultata 1:1.

U 57. Minuti Jagodić se odlučio na izmjenu, te umjesto Horića, kapitena uveo ofanzivnog Stipi Baraća. Nakon crvenog kartona za  igrača Zrinjskog, igrač Čelika, Mišić, je zaradio treći žuti karton na utakmici.

U 66. Minuti, sa igračem manje Zrinjski dolazi do novog pogotka, te vodstva. Strijelac trećeg gola na utakmici je Velibor Đurić. Slobodno možemo reći da su igrači Čelika poklonili gostima oba gola. Minut nakon toga, Jasmin Mešanović se našao potpuno sam ispred gola gostiju i umjesto da ‘opali’ po golu on je loptu ‘dodao’ golmanu.

U 72. minuti Mešanović je spustio za Dedića, ali lopta je pogodila stativu. Treća sreća: Nakon mnoštva prilika Mešanovića stigao je i pogodak, te je Čelik došao do rezultata 2:2. Samo sedam minuta nakon pogotka Mešanovića, nakon udarca iz ugla Kajkut postiže novi pogodak za Čelik koji ponovo dolazi do vodstva. Dva minuta nakon gola Kajkuta igrači Zrinjskog podađaju stativi, te zamalo dolaze do izjednačenja.

Svakako da je opravdan epitet derbija u meču Čelik-Zrinjski. Čelik se večeras pokazao dosta bolji, sa više prilike, ali i dosta tehničkih grešaka koje su ih koštale. Kako god, u Zenici ostaju tri boda nakon serije remija koje su napravili nogometaši Čelika.