Čelik srušio “prokletstvo” Krupe, Dilaver dvostruki strijelac

Fudbaleri Čelika upisali su pobjedu u 12. kolu BHT Premijer lige BiH. Oni su danas na Bilinom polju, prvi put od kako igraju međusobne duele savladali Krupu. Konačan rezultat bio je 3:1.

Susret je odlično počeo za domaće. Lijevi bek Dino Bevab je šutirao u 16. minuti ka golu Jovana Kutića. Golman Krupe je katastrofalno reagovao, lopta mu je prošla kroz ruke za vodstvo Zeničana od 1:0. Do kraja prvuog poluvremena domaći su dobrom igrom sačuvali stečenu prednost.

U nastavku ponovo Čelik dolazi prvi do gola. Igrala se 55. minuta kada je kapiten Šišić sjajno uposlio Harisa Dilavera koji hvata folej i majstorski trese mrežu Krupe za 2:0.

U samo 60 sekundi gledaoci su vidjeli dva gola na Bilinom polju. Prvo je Dilaver u 62. minuti postigao svoj drugi gol na meču za 3:0 nakon asistencije Dedića. Odmah u narednom napadu Milanović koristi grešku odbrane Čelika i šalje loptu u mrežu za konačnih 3:0.

ČELIK – KRUPA 3:1 (Bevab, Dilaver x2/Milanović)

ČELIK: Ružić, Bevab, Vrhovac, Livaja, Dedić, Dilaver, Okić, Grahovac, Jamak, Šišić, Miletić. Trener: Bakir Šerbo.

KRUPA: Kutić, Karišik, Redžić, Modić, Puzigaća, Nikodijević, Aganspahić, Nikolić, Handžić, Milanović, Maksimović. GTrener: Branislav Krunić.