Home Sport BiH ČELIK STANDARDNO LOŠE: Novi remi u svom na svom (FOTO)

ČELIK STANDARDNO LOŠE: Novi remi u svom na svom (FOTO)

Picture 032Danas su odigrane utakmice devetog kola Premijer nogometne lige Bosne i Hercegovine. U sklopu istog, nogometaši Viteza su ugostili Čelik na stadionu “Kamberovića polje” u Zenici.

Naravno, od nogometaša Čelika se očekivao da će ostvariti pobjedu u ovom meču, ali smo se prevarili. Čelik je priredio novo razočarenje za sve ljubitelje crveno-crne boje, za ljubitelje nogometa. Na početku utakmice Čelik je pružio dobar otpor, a i zadavao probleme Vitezu. Međutim, “dobra” igra čelika je trajala nepunih desetak minuta.

Nakon toga koncentracija u ekipi gostiju opada, te se Vitez počeo isticati i zadavati brigu Čeliku koji je i u dosadašnjem dijelu lige loše igrao. Vrlo banalna stvar je da ekipa koja je prošle sezone parirala najboljima u vrhu tabele i bila kandidat za odlazak u Evropu jedva prolazi sa “najslabijim” ekipama.

Iz ovakvih utakmica stićemo dojam da je Prva liga FBiH daleko jača nego li Premijer liga, što dokazuje i kvalitet ekipa koje su prešle u PL ove sezone.

Vitez je preko Anela Dedića stigao u vodstvo i postavio rezultat od 1:0 u 44. minuti. Nakon vodstva koje je ostvarila ekipa iz Viteza, Čelik je pokušao da zaprijeti, ali nije uspio u namjeri sve do posljednjih minuta. U trećoj minuti sudijske nadoknade Čelik je  uspio dobiti opet samo bod i to u svom na svom. Ovo je šesti remi za Čelik u ovoj sezoni. Navijači nisu zadovoljni, te ovaj bod ne predstavlja ništa ako su namjere ekipe velike, a pretpostavljamo da jesu.

U ekipi Čelika žute kartone dobili su Sead Jakupović u 26. minuti, te Jasmin Mešanović u 71. minuti. Nastavila se loša serija nogometaša Čelika. Nakon ovakve igre i zalaganja jednostavno ne možemo polagati nade da će nogometaši naše zeničke svetinje izboriti ikakav, za klub pozitivan rezultat na kraju ove lige.