Portal 072info

Čelik stigao do prve pobjede u sezoni

U okviru četvrtog kola nogometne BH telecom Premijer lige Čelik je na Bilinom Polju savladao Radnik sa 3:0 i tako stigao do prve ovosezonske pobjede.

Početak utakmice je prošao u odmjeravanju snaga. Prvu priliku imao je Čelik preko Kuadia u 10.minuti. isti igrač pokušao je i u 18.minuti no i ovaj put lopta odlazi pored gola. Bolju igru Čelik je krunisao golom u 27.minuti. Kuadio je uposlio Šišića koji matira golmana Radnika i postiže prvi gol za Čelik u ovoj sezoni.

Radnik prvu priliku za gol imao je tek u 36.minuti preko Jankovića čiji šut brani Marković. Pred sami kraj prvog poluvremena Čelik stiže i do drugog gola. Kadrić je presjekao jednu loptu na sredini terena uposlio danas agilnog Kuadia koji postiže svoj prvijenac u dresu Čelika.

Početkom drugog poluvremena Čelik prijeti preko Šišića koji šutem sa distance stavlja na muke golmana Radnika. Radnik do prve prilike dolazi tek u 75.minuti. Vasić je pokušao šutem sa 25 metara, odličan na golu Čelika opet Marković. Minut kasnije Kuadio sam izlazi pred golmana Radnika, no šutira pravo u golmana. U 77.minuti Čelik stiže do trećeg gola. Šišić je uposlio Šabanovića kojem nije teško bilo da matira Lučića.

Salčinović je pokušao u 84.minuti iz slobodnog udarca, njegov pokušaj brani Lučić. Do kraja utakmice gosti su pokušavali dođu do utješnog gola no rezultat se nije mijenjao.