Čelik trijumfom protiv Rudara upisao osmu uzastopnu pobjedu

U okviru 24. kola Druge lige FBiH, grupa “Centar” nogometaši Čelika danas su na stadionu Bilino polje dočekali tim Rudara iz Breze, te su očekivano upisali novu pobjedu rezultatom 5:1.

Zeničani su u meč ušli nakon sedam uzastopnih pobjeda, a to je danas privuklo oko 1.000 gledatelja na tribine stadiona Bilino polje.

Od prve minute redali su se napadi i šanse pred gostujućim golom, ali promjene rezultata nije bilo sve do 36. minute, kada Arnautović ubacuje s lijeve strane, a na pravom mjestu je Međuseljac, koji glavom sa 10-tak metara matira gostujućeg golmana za vodstvo 1:0. To je ujedno i bio rezultat prvog poluvremena.

Očito je glavni trener Čelika imao šta da kaže svojim igračima na pauzi. To se osjetilo već u prvim minutama drugog dijela. Mladi Edin Durmiš sa dva lijepa gola u 46 i 47. minuti donosi domaćinu veliku prednost od 3:0. Nastavili su se napadi domaćina, tako da prvo Međuseljac, pa kasnije i Vardo pogađaju stative. To je bio uvod za četvrti gol Čelika u 71. minuti, Salčinović je izveo prekid s lijeve strane, a Isaković s dva metra glavom šalje loptu u mrežu za 4:0. Gosti su faktički iz prve šanse na utakmicu u 75. minuti postigli gol, Aldin Kaplan izbjegao je ofsajd zamku, te rutinski matirao domaćeg golmana za 4:1.

Do kraja utakmice u sudijskom vremenu Međuseljac postiže svoj drugi gol na utakmici za konačnih 5:1 za Čelik.

Čeliku je današnja pobjeda bila osma uzastopna (sedam u prvenstvu i jedna u Kupu ZDK). Zeničani su trenutno na trećem mjestu na tabeli sa 48 bodova na svom kontu. Rudar iz Breze ostao je na 13 bodova što im je dovoljno za 15 mjesto na tabeli.

U narednom kolu Čelik će u goste Usori, dok će Rudar dočekati tim Batona.