Čelik u drugom poluvremenu slomio otpor Konjica

Zeničani su u ovaj duel ušli kao favoriti budući da su imali omjer od pet pobjeda i četiri poraza, dok su gosti u Zenicu došli s omjerom od dvije pobjede i sedam poraza.
Čelik je u ovaj duel ušao oslabljen bez kapitena i najboljeg igrača Armina Avdibegovića, te Imrana Porča i Benjamina Bajramovića. U prvoj četvrtini domaćini su od početka pokušali agresivnom odbranom i brzom tranzicijom da naprave razliku, kako bi im u nastavku utakmice bilo lakše igrati. Prva četvrtina okončana je rezultatom 24:17 za ekipu Čelika.U drugoj četvrtini gosti su zaigrali bolje u odbrani, nisu dopuštali da se domaćini odlijepe na veću razliku. Na kraju druge četvrtine rezultat je bio 39:35 za Zeničane.

U trećoj četvrtini izabranici Armela Mujakovića ponovo igraju dobru odbranu i efikasno u napadu, to se osjetilo na terenu tako da je treći period okonča vodstvom Čelika rezultatom 50:40.
U posljednjoj četvrtini gosti iz Konjica nisu imali snage za preokret, domaćini su odlučno ušli u posljednjih 10. minuta kako bi utakmicu riješili prije samog kraja. Gostujući košarkaši nisu imali rješenje za raspoložene Kesu i Podojka, koji su danas odigrali sjajnu utakmicu. Na kraju je završilo 92:67 (24:17, 15:18, 21:15, 32:17).

Kada su u pitanju najbolji pojedinci u pobjedničkoj ekipi mladi Anes Podojak ubacio je 21 poen uz pet skokova, Mirza Keso dodao je 17, dok je Denis Halilović dodao 13 poena i 10 skokova. U poraženoj ekipi jedini raspoložen za igru bio je Kenan Čajić s 27 poena.

Čelik je današnjom pobjedom došao na omjer od šest pobjeda i četiri poraza, dok je Konjic ostao na dvije pobjede i osam poraza, te se nalaze na začelju tabele.