Čelik u gostima “bacio petardu”

Kompletirano je deveto kolo Druge lige FBiH grupa Centar.

U Brezi se igrao komšijski derbi između Rudara i Čelika, a gosti iz Zenice su slavili sa ubjedljivih 1:5.

Poslije prvog poluvremena Zeničani su vodili s 0:2 golovima Kolića koji je zabio već u prvoj minute te Sivca koji je bio strijelac 15-ak minuta kasnije.

U nastavaku za Čelik pogađaju Mahmutović, Vardo i rezervista Kovač, dok je strijelac jedinog gola za Rudar bio Abadžija.

Međutim, gostujuća pobjeda Stupčanice na gostovanju u Prači djeluje nerealno pošto je domaća Jahorina savladana sa čak 1:9.

Gosti iz Olova su u prvom dijelu postili četiri gola, dok su drugom poluvremenu još pet puta tresli mrežu. Mehanović i Karahmetović su postigli po hat-trick, dok su još pogađali Karamović, Hodžić i Čilić. Jedini strijelac za domaće je bio Blagojević.

Baton i Mošćanica su remizirali 1:1. Identičan rezultat bio je na meču Usora – Borac, Famos je u gostima pobijedio Azot s 1:3.

Natron je bio bolji od Moševca sa 4:3. Unis je u gostima s pobijedio Kolinu s 0:1, dok su Bosna Visoko i Krivaja odigrali 2:2.

Nakon novih pobjeda u vrhu tabele nije bilo promjena. Vodeća Stupčanica sada ima 24, a drugoplasirani Čelik 20 bodova.