Čelik u sjajnoj utakmici pobijedio Moševac

Nogometaši Čelika na najbolji mogući način otvorili su novu sezonu u Drugoj ligi FBiH, grupa “Centar”. Zeničani su večeras u sjajnom meču pobijedili ekipu Moševca rezultatom 5:2.

Ova utakmica odigrana je u noćnom terminu pod svjetlošću reflektora, pred oko 1500 gledatelja na Bilinom polju. Zeničani su postavili ove sezone cilj ulazak u viši rang takmičenja, zadržali su ekipu na okupu, te doveli dvojicu novih igrača Mehića i Šijerkića, koji su već u prvoj zvaničnoj utakmici pokazali da će biti velika pojačanja za zenički tim.

Od početka utakmice crno-crveni su krenuli s napadima prema golu gostiju, te je bilo samo pitanje vremena kada će sjajni gostujući golman kapitulirati. To se desilo u 11. minuti, korner je izveo Međuseljac, Vardo je petom loptu proslijedio za kapitena Isakovića koji sa pet metara pogađa za vodstvo Čelika 1:0. Nastavili su se napadi domaće ekipe, a novi pogodak desio se u 36. minuti, Isaković je presjekao jednu loptu, te sjajno uposlio Sivca na desnoj strani, koji nesebično asistira Durmišu za vodstvo Zeničana 2:0. Nije to bilo sve od pogodaka u prvom dijelu, jer novi gol u mreži gostiju je u 38. minuti, sjajna lopta Varde za Durmiša, koji izlazi sam pred gostujućeg golmana, lobuje ga, postiže svoj drugi gol na meču, a ukupno treći na Čelik u prvom dijelu, 3:0 bio je ujedno i rezultat prvog poluvremena.