Čelik u sudijskoj nadoknadi do pobjede

U okviru trećeg kola BH Telecom Premijer lige Čelik je savladao Drinu sa rezultatom 2-1, te nastavio pobjednički niz nakon 13 takmičarskih utakmica.

Početak utakmice prošao je u odmjeravanju snaga, a do prve prilike čekalo se sve do 17. minute. Semir Bajraktarevic sa sedam metara šutira direktno u golmana, ali bez pogotka. Samo minutu kasnije pokušao je i Mahir Karić ali njegov šut odlazi pored gola, dok je u 36. minuti nakon kornera Marin Popović pokušao glavom ali je rezultat ostajao 0:0. Do kraja poluvremena Čelik je napadao, međutim na odmor se otišlo sa početnim rezultatom.

Početkom drugog poluvremena Čelik kreće ofanzivnije, prvu priliku stvorili su u 47. minuti kada Dedić sa ivice kaznenog prostora šutira direktno u golmana Drine. Gostujuća Drina prvu pravu priliku uspjela stvorila tek u 62. minuti. Rezervista Novica Petrović pokušao je sa 20-ak metara, no njegov šut odlično brani Adi Adilović. U sljedećem napadu Čelik dolazi do vodstva, Mahir Karić sam izbija ispred golmana Drine i prizemnim šutem postiže gol.

Samo minut kasnije Drina dolazi do poravnanja, nakon odlične akcije Ilić matira golmana Čelika. Do sudijske nadoknade nije bilo većih uzbuđenja,  sve do 96. minute kada povratnu loptu Čolića koristi Anel Dedić koji glavom matira golmana Drine za konačnih 1:2.